Star Book Tickets

THE-SHOW THE-SHOW
DOM SIMPSON - ELDER PRICE DOM SIMPSON (ELDER PRICE)
J. MICHAEL FINLEY - ELDER CUNNINGHAM J. MICHAEL FINLEY (ELDER CUNNINGHAM)
LEANNE ROBINSON - NABULUNGI LEANNE ROBINSON (NABULUNGI)
STEVEN WEBB - MORONI / ELDER McKINLEY STEVEN WEBB (MORONI / ELDER McKINLEY)
RICHARD LLOYD KING - MAFALA HATIMBI RICHARD LLOYD KING (MAFALA HATIMBI)
DEAN MAYNARD - PRICE’S DAD / JOSEPH SMITH / MISSION PRESIDENT DEAN MAYNARD (PRICE’S DAD / JOSEPH SMITH / MISSION PRESIDENT)
MICHAEL MOULTON - GENERAL / SATAN MICHAEL MOULTON (GENERAL / SATAN)
ROSS CARPENTER - ENSEMBLE ROSS CARPENTER (ENSEMBLE)
PHILIP CATCHPOLE - ENSEMBLE PHILIP CATCHPOLE (ENSEMBLE)
JAMES CHISHOLM - ENSEMBLE JAMES CHISHOLM (ENSEMBLE)
OLLY CHRISTOPHER - SWING OLLY CHRISTOPHER (SWING)
NICHOLAS COLLIER - ENSEMBLE NICHOLAS COLLIER (ENSEMBLE)
CHRIStopher COPELAND - SWING CHRIStopher COPELAND (SWING)
JOSEPH DAVENPORT - ASSISTANT DANCE CAPTAIN JOSEPH DAVENPORT (ASSISTANT DANCE CAPTAIN)
PATRICK GEORGE - ENSEMBLE PATRICK GEORGE (ENSEMBLE)
DEMI GOODMAN - ENSEMBLE DEMI GOODMAN (ENSEMBLE)
JACK GREAVES - SWING JACK GREAVES (SWING)
Myles Hart - SWING Myles Hart (SWING)
WILL HASWELL - ENSEMBLE WILL HASWELL (ENSEMBLE)
SAVANNA JEFFREY - SWING SAVANNA JEFFREY (SWING)
ALEX LODGE - SWING ALEX LODGE (SWING)
DAVID McMULLaN - SWING / RESIDENT CHOREOGRAPHER DAVID McMULLaN (SWING / RESIDENT CHOREOGRAPHER)
Sackie Osakonor - ENSEMBLE Sackie Osakonor (ENSEMBLE)
ETISYAI PHILIP - ENSEMBLE ETISYAI PHILIP (ENSEMBLE)
STEPHEN ROLLEY - ENSEMBLE STEPHEN ROLLEY (ENSEMBLE)
ROBYN ROSE - SWING ROBYN ROSE (SWING)
LEJAUN SHEPPARD - ENSEMBLE LEJAUN SHEPPARD (ENSEMBLE)
LUKIN SIMMONDS - ENSEMBLE LUKIN SIMMONDS (ENSEMBLE)
BREE SMITH - ENSEMBLE BREE SMITH (ENSEMBLE)
MADISON SWAN - ENSEMBLE MADISON SWAN (ENSEMBLE)
Tommy Wade-Smith - ENSEMBLE Tommy Wade-Smith (ENSEMBLE)
TOM XANDER - STAND-BY ELDER CUNNINGHAM TOM XANDER (STAND-BY ELDER CUNNINGHAM)
TREY PARKER (CO-DIRECTOR, BOOK, MUSIC, LYRICS)
ROBERT LOPEZ (BOOK, MUSIC, LYRICS)
MATT STONE (BOOK, MUSIC AND LYRICS)
CASEY NICHOLAW (CO-DIRECTOR AND CHOREOGRAPHER)
SCOTT PASK (SCENIC DESIGN)
ANN ROTH (COSTUME DESIGN)
BRIAN MacDEVITT (LIGHTING DESIGN)
BRIAN RONAN (SOUND DESIGN)
STEPHEN OREMUS (MUSIC SUPERVISION/VOCAL ARRANGER/CO-ORCHESTRATOR)
JOSH MARQUETTE (HAIR DESIGN)
PIPPA AILION, CDG (UK CASTING)
CARRIE GARDNER, CSA. (US CASTING)
LARRY HOCHMAN (CO-ORCHESTRATOR)
GLEN KELLY (DANCE ARRANGEMENTS)
NICOLAS FINLOW (UK MUSIC SUPERVISION)
RON CROCKER (MUSICAL DIRECTOR)
ALISON POLLARD (UK ASSOCIATE DIRECTOR)
BEN CLARE (UK ASSOCIATE CHOREOGRAPHER)
MATT TOWELL (PRODUCTION MANAGEMENT)
DIANE BENJAMIN & PAM SKINNER FOR SONIA FRIEDMAN PRODUCTIONS (UK GENERAL MANAGERS)
DAVID TURNER FOR STUART THOMPSON PRODUCTIONS (US GENERAL MANAGER)
ANNE GAREFINO (PRODUCER)
SCOTT RUDIN (PRODUCER)
SONIA FRIEDMAN PRODUCTIONS (PRODUCER & UK GENERAL MANAGER)
ROGER BERLIND (PRODUCER)
SCOTT M. DELMAN (PRODUCER)
JEAN DOUMANIAN (PRODUCER)
ROY FURMAN (PRODUCER)
STEPHANIE P. MCCLELLAND (PRODUCER)
KEVIN MORRIS (PRODUCER)
JON B. PLATT (PRODUCER)
ROBERT G. BARTNER (PRODUCER)
NORMAN TULCHIN (PRODUCER)
STUART THOMPSON (EXECUTIVE PRODUCER)